Change agents training, Zurich, Švajčiarsko

ymca_world_logo10. – 14. jún 2015, Zurich Švajčiarsko
Organizátor: World Alliance of YMCA

Výnimočné stretnutie mladých predstaviteľov z celej Európy na intenzívnom školení pre pracovníkov s mládežou so zameraním na vedenie, advokáciu a mobilizačné schopnosti.

change_agents1Školenie ponúklo účastníkom možnosť rozšíriť svoje vlastné siete, rovnako ako zdieľať osvedčené postupy v oblasti práce s mládežou prostredníctvom štruktúrovaného dialógu a výzvou k aktívnemu vedeniu. Spolu sa tréningu zúčastnilo 35 účastníkov zo 17 krajín. Cez 4 dni táborenia a 15-20 km výlety v okolí Zürichu mohli účastníci mohli zažiť zaujímavú metodiku a netradičné výcvikové prostredie. YMCA vo Švajčiarsku má bohaté skúsenosti v oblasti skautingu a kempovania a poskytla rozsiahlu technickú pomoc potrebnú pre bezpečnosť a vysokú efektivity učenia sa účastníkov.

Viac na: Young Change Agents from Europe meet in Switzerland

Video: change-agents-training

Za YMCA na Slovensku sa stretnutia zúčastnila Katka Prišťáková z Levíc:
Lokalita bola naozaj výborne vybraná. Švajčiarsko má svoje čaro už samo o sebe a ešte keď má človek možnosť zažívať západy slnka priamo v prírode, počuť zvony kráv, alebo zvuk pávov, je to o to intenzívnejší zážitok. Účastníci boli všetci veľmi priateľskí a milí, našla som medzi nimi priateľov, s ktorými verím, že budem v kontakte aj naďalej. Tréneri boli srdeční a všetky aktivity boli veľmi dobre zorganizované.

Teoretických tém, pri ktorých človek tradične len sedí, bolo veľmi málo. Aj keď sme preberali teoretické témy, bolo to za pochodu počas túry. Otázkam nespravodlivosti vo svete a v jednotlivých krajinách boli venované večery pri ohni, kedy každý, kto chcel, mohol povedať svoj vlastný príbeh (príbeh zo svojej krajiny).

Dozvedela som sa veľa nových vecí čo sa týka iných krajín, fungovania YMCY v iných krajinách, zažila som na vlastnej koži nové hry a aktivity, vypočula som si inšpirujúce príbehy ľudí. Vymenili sme si kontakty a verím, že s niektorými zostanem v kontakte v budúcnosti.

Comments

comments