Valné zhromaždenie Európskej aliancie YMCA, Tallinn, Estónsko

Pod názvom Cesty k pokroku sa 14. – 17. mája 2015 v estónskom Taline zišlo 130 účastníkov z 31 rôznych krajín na valnom zhromaždení Európskej aliancie YMCA. Zhromaždeniu predchádzal YES seminár (YMCA EUROPE Sieť pre mládež) s asi 50 účastníkmi.

ga_2015

Tohtoročné valné zhromaždenie malo dva hlavné ciele: zhodnotenie hlavných úspechov a dopadov doterajšej stratégie 2011 – 2015 pri pohľade späť na posledné štyri roky v celej Európe a naštartovanie ďalších diskusií pre budúci strategický plán na roky 2016 – 2020.

ga_2Počas prezentácií a ďalších vstupov sa tieto témy preberali s ohľadom na správu o činnosti za rok 2014 a to hlavne so zámerom na správu, riadenie, programy a financie. Počas víkendu bolo organizovaných šesť záujmových skupín s cieľom poskytnúť podrobnejšie informácie a odpovede na otázky, a to hlavne ohľadom financií, Svetovej aliancie YMCA, Y’s Men Europe, Christian Orientation Group (skupina pre kresťanskú orientáciu v YMCA) a naše zastúpenie v Bruseli. Generálni sekretári národných hnutí YMCA mali tiež prípravné pracovné stretnutie pre Fórum generálnych sekretárov, ktoré bude v Ríme v novembri tohto roku.

YMCA na Slovensku bola zastúpená generálnym sekretárom Daliborom Perašínom, ktorý informoval vedenie YMCA Europe aj o aktuálnom vývoji situácie okolo opätovne získanej budovy YMCA v Bratislave. Partneri sa zaujímali o súčasný právny stav, znovu vyjadrili svoju radosť a prisľúbili osobnú i organizačnú podporu pri procese preberania budovy pod správu YMCA a jej následmom rozvoji.

ga_3Ako každý rok, valné zhromaždenie YMCA je výborným priestorom pre osobné stretnutia, vzájomnú inšpiráciu a čas pre návrhy a tvorbu nových projektov spolupráce na medzinárodnej úrovni. YMCA na Slovensku ponúkla možnosť spolupráce na príprave a realizácii nového vzdelávacieho a dobrovoľníckeho projektu zameraného na komunitnú prácu s vylúčenými skupinami.

Viac na:

http://www.ymcaeurope.com/general-assembly-2015-tallinn-estonia-an-open-road-to-the-future

https://www.flickr.com/photos/ymcaeurope/sets/72157652625509940

Comments

comments