Splav Váhu + Čutkovská dolina EDS dobrovoľníkmi

15. september 2018 | Čutkovo (Ružomberok)

Každý rok vítame nových dobrovoľníkov Európskej dobrovoľníckej služby (EDS) prichádzajúcimi na ročnú službu do Jelšavy a Liptovského Mikuláša spoločným splavom a prechádzkou v prírode. Ak ich chcete spoznať, pridajte sa k nám. Prihlasovanie je možné tu do 7. septembra alebo do naplnenia raftov.

Trasa a program

8.45   Zraz Parkovisko ČutkovoKoliba u Dobrého pastiera

9.30   Splav Ružomberok – Hubová (2 hodiny)
Budeme sa plaviť na 6-miestnych raftoch, každý raft bude mať svojho inštruktora, ktorý nám porozpráva o rieke aj jej okolí. Splav je nenáročný, ba až pohodový, vhodný aj pre deti od 3 rokov.

12.00 Obed v tradičnej slovenskej reštaurácii Richtárka (Čutkovo)
Možnosť objednať si dopredu (v prihláške)
Menu za 4,50 Eur
(polievka, nápoj, hlavné jedlo):
1. Bryndzové halušky 2. Kuracie soté 3. Palacinky
alebo iné jedlo priamo na mieste podľa jedálneho lístka

13.00 Prechádzka Čutkovská dolina – vodopád

V Čutkovskej doline vytvorili nadšenci a turisti z Černovej náučný chodník pod názvom ZNÁMA – NEZNÁMA Čutkovská dolina. Chodník je dlhý 6,1 kilometra a má 10 tabúľ, 6 mostíkov a 3 lavičky na sedenie. Najväčšími lákadlami sú až 24 metrov vysoký vodopád a 64 metrov dlhá tiesňava.

Desať náučných tabúľ po celej dĺžke doliny odhaľuje tajomstvá tunajšej fauny a flóry. Tri tabule sa nachádzajú v ťažšie prístupnom lesnom teréne, takpovediac v divočine. Ukazujú turistom doslova klenoty, ktorými sú čarovné vodopády, tiesňavy, husté lesy pripomínajúce pralesy. Najvyšším bodom chodníka je tiesňava v nadmorskej výške 850 metrov. Práve tam prebiehali aj jedny z najnáročnejších prác. V tejto časti sa museli vŕtať a sekať schody do pevnej skaly a inštalovať bezpečnostné ochranné zábradlie. Samotný kaňon tiesňavy meria úctyhodných 64 metov a vytvoril ho Čutkovský potok.
Viac tu

16.30 Prepokladaný koniec a rozchod

Cena a prihláška

Príspevok na splav (požičanie lodí, odvoz a dovoz na parkovisko, výstroj) sa platí v hotovosti na mieste:

  • 7,50 Eur / osoba pre člena YMCA
  • 15,00 Eur / osoba pre ostatných

Poznámka: Pracovníci YMCA, komunitných centier a EVS dobrovoľníci sú plne hradení z grantu Erasmus+ (splav, obed, cestovné)

Prihláška

Viac info

Otázky, obavy, postrehy, návrhy:
Danka Masariková,  tel. +421 917 387 661 e-mail: daniela (@) ymca.sk

Comments

comments