Liptovský Mikuláš

Aktuálne:  YMCA Liptovsky Mikulas

Nájdete nás: Župný dom, Nám. osloboditeľov 1 (3. poschodie), Liptovský Mikuláš

Aktivity v roku 2018:

Language café

Kedy: 1. a 3. utorok v mesiaci od 17.00
Kde: v kultúrnom centre Diera do sveta
Príďte si pokecať anglicky, nemecky, španielsky s našimi dobrovoľníkmi so zahraničia
Aktuálne info FB

Y MediaHub

Kedy: štvrtok 16.00 (alebo podľa dohody členov klubu)
Kde: YMCA (3. poschodie Župný dom)
Otvorený piestor pre mladých ľudí, ktorí radi tvoria video, film, fotografujú. K dispozícii je technika a samozrejme parta mladých nadšencov, ktorí ťa radi zapoja 🙂 Aktivity sa dejú na rôznych miestach podľa potrieb filmovania. Kontakt: Samo Žiaran, Aktuálne info FB

Youth Hub

Kedy: piatok 9.30
Kde: YMCA (3. poschodie Župný dom)
Pravidelné pracovné stretnutia dobrovoľníkov.

Tvorivé dielne

Kedy: piatok 15.00
Kde: YMCA (3. poschodie Župný dom)
Medzigeneračné strenutia pri rôznych ručných prácach, cenný čas stretnutia ľudí rôzneho veku tak, ako to kedysi bývalo úplne prirodzené 🙂

Y’s Men club

Kedy: piatok 18.00 v klubovni YMCA
Kde: YMCA (3. poschodie Župný dom)
Klub pre Ymkárov, ktorý už z YMCA vyrástli, no stále chcú zostať aktívni. Členovia sa venujú podpore mladých ľudí, charitatívnym zbierkam a priamej podpore rodín v zložitých životných situáciách.

Niečo o nás

YMCA Liptovský Mikuláš a jej aktivity v miestnej komunite sú podporené skupinou zahraničných dobrovoľníkov, ktorí prichádzajú vďaka programu Erasmus+ a pracujú najmä v komunitnom centre počas celého roku.  S Komunitným centrom Nový svet v Hlbokom spolupracujeme od roku 2012, sociálni pracovníci a klienti centra sú pripravení každý rok na inú skupinu zaujímavých dobrovoľníkov.  Okrem možnosti zapájať sa do aktivít komunitného centra, pôsobia aj v širšej lokálnej komunite.

Dobrým príkladom je iniciatíva Language (diškur) café v miestnom kultúrnom centre, kde môže ktokoľvek prísť a bezplatne si “pokecať” v rôznych jazykoch, spoznať nových ľudí z komunity i zo zahraničia. Stretávame sa každý prvý a tretí utorok v mesiaci.

S dobrovoľníkmi navštevujeme aj miestne stredné školy, kde medzi študentami hovoríme o motivácii a o možnostich dobrovoľníctva, ktoré mladí v súčasnosti majú. Tiež pravidelne navštevujeme miestne krízové centrum, kde sa s deťmi hráme a precvičujeme spolu základy anglického jazyka.  Od jesene 2017 sa nám podarilo vďaka lokálnym dobrovoľníkom rozbehnúť MEDIA Hub Y-media LM, priestor pre všetkých ľudí, ktorí radi pracujú s audio-vizuálnymi médiami a chcú sa navzájom od seba niečo naučiť. Každý štvrtok poobede sa stretávajú nadšenci strihov, editovania videí, tvorcovia krátkych filmov a fotografií. Neváhajte a pridajte sa k nám, klub stále prijíma nových členov.

Naše združenie sa vždy počas zimných mesiacov venovalo vareniu jedla a zbierkam šatstva pre ľudí bez domova v spolupráci s komunitným centrom. Túto dôležitú prácu prebralo združenie Y-men Klub viac info tu, ktoré vzniklo ako prirodzené pokračovanie činnosti zrelých členov YMCA LM.  Niektorí členovia chodia niekoľkokrát do roka k trom sociálne slabým rodinám, kde je okolo 15 detí. Okrem materiálnej pomoci sa s deťmi zahrajú, porozprávajú a tak budujú vzťahy, ktoré sú tak dôležité pre tieto rodiny.