Nesvady

 

YMCA Nesvady

ymca_nesvady_banner_spolu

ymca_nesvady_3Poslaním YMCA Nesvady je poskytovať občianskej spoločnosti, najmä deťom a mládeži od 6 do 26 rokov, priestor pre dosahovanie zmysluplného života. V tejto práci založenej na kresťanských hodnotách a spolupráci naprieč denomináciami máme už 20 ročné skúsenosti.

Čo je nové a ako sa môžete pridať?
FB YMCA Nesvady

kc

kcweb

nes-9Ponúkame rozličné možnosti kvalitného a zaujímavého využitia voľného času zamerané na osobný rast a rozvoj občianskej spoločnosti ako rôzne kultúrne a športové podujatia a pravidelnú klubovú činnosť, krátkodobé a dlhodobé projekty v spolupráci so samosprávou, rodičmi a školami.

Na lokálnej úrovni má YMCA Nesvady 221 členov a ročne sa organizovaných aktivít zúčastní asi 500 detí z okolia. Máme 3 platených zamestnancov – programového koordinátora, projektového manažéra a administratívneho pracovníka. Dávame možnosti zamestanania absolventom a vytvorili sme aj chránenú dielňu. Všetky ostatné činnosti stoja na vyše 40 aktívnych dobrovoľníkoch.

nes-5Pravidelné kluby:
Reset klub – nízkoprahový klub pre mládež od 12 rokov
M-klub pre deti 6 – 12 rokov
Klubík pre najmenších do 3 rokov
Krúžky: tanečný, športový, smaltu a grafiky
Iné aktivity:
Deň detí | Týždeň so študentmi z Texasu
Letné tématické tábory pre deti 6 – 13 rokov a 14 – 17 rokov | Anglický 2-týždňový tábor s americkými lektormi | Zimný lyžiarsky tábor
Vianoce: vzájomné zdieľanie darčekov medzi deťmi (Veľký Meder, Bánov a ZŠ Imeľ)

ymca-nes nes-3Významným krokom bolo otvorenie komunitného centra v roku 2014 podporeného cez EEA grants. Môžeme tak zabezpečiť kvalitnejšiu prácu vo vačšom objeme s cieľom priniesť zmenu pre jednotlivcov, skupiny a celé komunity: vzdelávanie, workshopy, odborné a psychologické poradenstvo, individuálne poradenstvo so psychológom a terapeutom.

Projekty:
Projekt “So zdravým duchom k zdravému telu” ako prevencia pred nezdravým životným štýlom.

Projekt “Urob krok vpred, chyť sa príležitosti” pre mladých nezamestnaných. Absolvovali kurzy anglického jazyka, práce s deťmi a mládežou a opatrovania.

Komunitné centrum YMCA Nesvady 2015

VÝROČNÁ SPRÁVA2014