Mládežnícka výmena Slovensko: marec 2018

… minulý rok sme zažili 2 super návštevy v UK (marec 2017) a v Grécku (november 2017) a o chvíľu to všetko príde k nám: na Slovensko!

Čo?

Naši kamaráti z Veľkej Británie a Grécka sa už veľmi tešia na návštevu Slovenska. A keďže túto výmenu organizujeme spolu s Mládež ulice, rozhodli sme sa pripraviť spolu ochutnávku rôznych častí Slovenska ale budeme spolu objavovať aj témy, ktoré nás mladých ľudí zaujímajú, oprášime angličtinu a odvážime sa komunikovať najrôznejšími spôsobmi 🙂

Kto?

Z Anglicka príde 18 mladých ľudí a tých, ktorí ich podporujú. Z Grécka priletia 16. A od nás zo Slovenska máme tiež 16 miest pre tých, ktorí chcú opäť stretnúť svojich kamošov, ale aj pre tých, ktorí sa radi zoznámia a strávia spolu nezabudnuteľný týždeň.

Kedy?

18. – 24. marec 2018. Si vtedy v škole? Ak potrebuješ, vydáme ti potvrdenie o účasti na medzinárodnej aktivite. Veríme, že ťa tvoja škola podporí.

Kde?

Program začneme v Bratislave, potom sa na 3 dni presunieme na Liptov a opäť sa vrátime do Bratislavy. MIesto na Liptove ešte vyberáme tak, aby bolo dobre dostupné pre výlety a aktivity, ktoré plánujeme robiť. Pozri podrobný návrh programu PROGRAM

Čo budeme robiť?

18. – 19. marec (nedeľa – pondelok)
V Bratislave sa všetci stretneme, zoznámime, navštívime zaujímavé miesta a organizácie, ktoré podporujú ľudí v núdzi (denné centrum, Vagus), zažijeme večerné mesto.

20. – 22. marec (utorok – štvrtok)
Ranným vlakom sa presunieme z Bratislavy na Liptov, dáme si tradičný slovenský obed, ubytujeme sa v chatovom komplexe v Malatinách (Holidayraj). Na Liptove okrem hier a aktivít pôjdeme na celodenný výlet do Tatier. Vo štvrtok nás čaká celodenný Sumit – tvorivé dielne (maľovanie, video, dráma,..), na ktorých spolu vytvoríme rôznorodú prezentáciu o tom, ako vnímame tento svet, seba, potreby a problémy. Pridajú sa k nám aj mladí z okolia, takže bude naozaj veselo.

23. – 24. marec (piatok – sobota)
Po 3 akčných dňoch na Liptove sa opäť presunieme do Bratislavy, kde vyskúšame aktivity (lezenie na umelej stene, výlet na hrad Devín a pod), bude priestor aj pre voľný čas a návštevu starého mesta, tradičných trhov.

Pozri podrobný návrh programu tu.

Za koľko?

Dostať toľko mladých ľudí z rôznych krajín na vzdialené miesto, k tomu celý týždeň aktivít, strava a ubytovanie stojí naozaj veľmi veľa. Táto výmena je ale financovaná z grantu Európskej únie ERASMUS+, čiže z peňazí zozbieraných od bežných ľudí z Európskych krajín.

Program Erasmus+ umožňuje mladým ľuďom z Európy cestovať, vzájomne sa spoznávať a učiť a zažiť iné krajiny. Preto bude pre teba táto výmena takmer bezplatná: platí sa len cesta z tvojho domu do Bratislavy a späť,  z grantu je hradená lokálna doprava po Slovensku počas výmeny, strava a ubytovanie, aktivity, exkurzie, materiály a všetko iné potrebné na aktivity počas výmeny. Odporúčame zobrať vreckové na drobné nákupy a atrakcie, ktoré nie sú plánované v aktivitách.

Organizátori

UK: YMCA North Tyneside
SK: YMCA na Slovensku + Mládež ulice
GREmfasis

Prihláška: Ak máš záujem, vyplň prosím túto krátku prihlášku do 10. februára 2018 a pošli ju na zuzana (a) ymca.sk. Následne budeme vybraných účastníkov informovať o ďalšom postupe.

Prihláška ODT, DOC, PDF