Mládežnícka výmena UK marec 2017

hadrianerasmus+logoSi mladý človek, ktorý sa zaujíma o svet okolo seba? Chcel by si vycestovať a spoznať iných mladých ľudí zo Slovenska, Grécka a Veľkej Británie a zistiť, čo ich trápi?

A nielen to! Ak sa k nám pridáš, zažijeme spolu bohatý program ako workshopy, diskusie, ale určite nebudeme len sedieť! Navštívime aj veľa zaujímavých miest v okolí a dokonca sa vydáme objavovať Hadrianov val.

Vraj nevieš po anglicky alebo si ešte nikdy nebol v zahraničí? Nevadí, bude nás viac a navzájom si pomôžeme. A možno zistíš, že vieš oveľa viac, ako si si pôvodne myslel!

prwb26_mapKde a kedy? 

Whitley Bay (blízko Newcastle upon Tyne), UK
9. – 16. marca 2017

Si vtedy v škole? Ak potrebuješ, vydáme ti potvrdenie o účasti na medzinárodnej aktivite. Veríme, že ťa tvoja škola podporí.

Kto môže ísť?

Chalani a baby od 15 do 26 rokov z celého Slovenska. Ak chceš ísť, je potrebné sa prihlásiť a napísať svoje dôvody, prečo by sme mali vybrať práve teba. Počet miest je obmedzený a prihlasovanie je možné do 31. decembra 2016 (prihláška nižšie).

Program alebo ako to bude?

Zo Slovenska pôjdeme spolu 12 ľudí. Letíme z Bratislavy do Edinburgu. Z Edinburgu pôjdeme do mesta Whitley Bay na pobreží. Tam sa stretneme s ďalšími mladými z Grécka a Anglicka. Počas týždňa budeme mať veľa času zoznámiť sa, zažiť spolu zaujímavé aktivity, budeme chodiť na výlety do okolia.

Predbežný program týždňa: SLOVAKIAN PROGRAMME

Organizátori

UK: YMCA North Tyneside
SK: YMCA na Slovensku + Mládež ulice
GREmfasis

Koľko to stojí?

Dostať toľko mladých ľudí na vzdialené miesto, k tomu celý týždeň aktivít, strava a ubytovanie stojí naozaj veľmi veľa. Táto výmena je ale financovaná z grantu Európskej únie ERASMUS+, čiže z peňazí zozbieraných od bežných ľudí z Európskych krajín. Program Erasmus+ umožňuje mladým ľuďom z Európy cestovať, vzájomne sa spoznávať a učiť a zažiť iné krajiny. Preto bude pre teba táto výmena takmer bezplatná.

Čo je zaplatené:

  • letenka z Bratislavy do Edinburgu a späť
  • lokálna doprava po UK, strava a ubytovanie
  • aktivity, exkurzie, materiály… a všetko iné potrebné na aktivity počas pobytu v UK

Čo môže byť preplatené:

  • cesta z tvojho bydliska na letisko do Bratislavy a späť – podmienkou je doložiť organizátorom originály cestovných lístkov

Čo nie je zahrnuté v grante a v prípade účasti si to budeš musieť zabezpečiť sám:

  • cestovné a zdravotné poistenie platné aj v UK
  • poplatok za extra batožinu, ak ti nestačí príručná v lietadle (do 10kg)
  • osobné vreckové a rezerva v prípade nepredvídaných okolností (minimum 20 GBP + 20 Eur)

Kontakt:

Máš otázky a nie si si niečím istý? Napíš, alebo volaj, radi ti odpovieme:
Zuzana Konečná: zuzana@ymca.sk, 0907 118 071

Prihláška: 

prihlaska DOC

prihlaska ODT

prihlaska PDF